Консультації щодо сходжень і треків: пн–пт 9:00–18:00
+38 (050) 080-88-48 +38 (068) 010-88-48
•Статті•Ірина Галай

Ірина Галай

Оновлено: жовтень 2026

Ірина Галай (народилася 18 травня 1988 року в Мукачеві) — українська альпіністка, перша українка на вершині Евересту (20 травня 2016 року) і перша українка на K2 (27 липня 2021 року). Станом на жовтень 2026 року вона піднялася на п’ять восьмитисячників: Еверест, K2, Аннапурну, Дхаулагірі і Макалу. Почала Ірина з Казбеку, куди потрапила без жодної підготовки, програвши суперечку колезі.

З чого почала Ірина Галай: Казбек і Кіліманджаро

Сходження на Казбек

Сходження на Казбек

8 днів · до 5 054 м · старт: Тбілісі

  • Дати нового сезону відкриваємо найближчим часом.
від 1 250 €Детальніше
Сходження на Кіліманджаро — недорого, з місцевими гідами

Сходження на Кіліманджаро — недорого, з місцевими гідами

8 днів · до 5 895 м · старт: Моші

від 1 900 $Обрати дату
ПрограмаДнівНайближча датаЦіна
Сходження на Казбек8скоровід 1 250 €
Сходження на Кіліманджаро — недорого, з місцевими гідами807.12.2026від 1 900 $

Ціни й дати актуальні на 24.10.2026. Ціна залежить від кількості учасників у групі.

Ірина Галай, березень 2023 року

Ірина Галай на сесії Закарпатської обласної ради, березень 2023 року. Фото: Закарпатська обласна рада, CC BY 4.0 (кадровано).

Від суперечки до Евересту

Ірина закінчила Національний авіаційний університет у Києві (2011) і працювала в маркетингу. У гори вона потрапила у 2013 році випадково: програла суперечку колезі, і її «відправили» на Казбек — без підготовки. Через два місяці вона вже була на Кіліманджаро. Так, за її словами, почалося захоплення, яке через три роки привело її на Еверест.

Альпійські луки над Степанцміндою на підході до притулку AltiHut на Казбеку

Підхід до Казбеку над Степанцміндою — фото з нашої програми. З цієї гори у 2013 році почала Ірина Галай.

Еверест, 20 травня 2016 року

Ірина піднялася на Еверест з північного, тибетського боку звичайним маршрутом і стала на вершині близько 4:00 ранку — першою українкою в історії. Кисень вона почала використовувати з висоти ≈7 800 м. Наступного дня, 21 травня 2016 року, на вершину піднялася друга українка — Тетяна Яловчак.

Шлях до п’яти восьмитисячників

РікВершинаЩо важливо
2016ЕверестПерша українка на вершині
2017Аконкагуа, ДеналіДеналі — спортивною експедицією, без гіда
2018ЛхоцзеСпроба без кисню; повернула на ≈8 300 м через погоду
2021Ама-ДабламЗа місяць до K2
27.07.2021K2Перша українка на K2, вершина о 8:42; до табору 4 (≈8 000 м) — без кисню
12.04.2024АннапурнаСходження присвятила ЗСУ і 60 тисячам українок у війську
18.04.2026ДхаулагіріСеред перших сходжень сезону в Непалі; вітер до 150–160 км/год
20.05.2026МакалуЗа даними Укрінформу — рівно через 10 років після Евересту; штурм тривав ≈12 годин

Через кілька днів після Ірини на K2 піднялася друга українка — Оксана Літинська.

Еверест, Лхоцзе і Макалу в сутінках

Еверест, Лхоцзе і Макалу в сутінках. Еверест — перший восьмитисячник Ірини Галай, Макалу — п’ятий: на нього вона піднялася рівно через десять років після Евересту.

K2 над хребтами і льодовиками Каракоруму

Аннапурна в перших променях сонця з базового табору

Аннапурна — на її вершині 12 квітня 2024 року Ірина Галай підняла тризуб з «Азовсталі».

Тризуб з «Азовсталі»

На вершини Аннапурни, Дхаулагірі і Макалу Ірина піднімала металевий тризуб, виготовлений з «Азовсталі». Після 24 лютого 2022 року вона вступила до мукачівської тероборони і перші місяці війни провела там. Того ж року в інтерв’ю Outside закликала не пускати російських альпіністів у гори.

Визнання

Чого навчитися в Ірини Галай

Почати шлях на висоту можна так само, як Ірина: з Казбеку і Кіліманджаро. Як обрати першу вершину понад 5 000 м — у статті «Перший п’ятитисячник», дати програм — у блоці на початку сторінки.

А якщо в гори — то з Kuluar!

Коротко

Часті питання про Ірину Галай

Хто перша українка на Евересті?

Ірина Галай — 20 травня 2016 року, з тибетського боку. Наступного дня на вершину піднялася Тетяна Яловчак.

Хто перша українка на K2?

Ірина Галай — 27 липня 2021 року о 8:42.

Скільки восьмитисячників у Ірини Галай?

П’ять станом на жовтень 2026 року: Еверест (2016), K2 (2021), Аннапурна (2024), Дхаулагірі і Макалу (2026).

Звідки Ірина Галай?

З Мукачева на Закарпатті; народилася 18 травня 1988 року.

З якої гори Ірина Галай почала?

З Казбеку в 2013 році, без підготовки, а через два місяці піднялася на Кіліманджаро.